Formentera

Медитерански рај

Познат по своите зачудувачки бели песочни плажи, тиркизни води, софистицирани ресторани на плажа и хипи-шик бутици, овој мал остров е рај на земјата, одлично место за забавување и декомпресија, само неколку часа со авион или помалку, од каде било во Европа .

Истражете ја Форментера

ноќен живот

Вили

Види ги сите

Вила лејван 2

Вила лејван

Вила Тони 2

Вила Тони

Вила Илетас

Вила Франциска

Вила Мануела

Вила Наталија

Вила Габи

Вила Лурдес

Вила Роса

Вила Изабел

Претходно
Следна

Hotels

Види ги сите

Хотел Ка Мари

Домаќинот Ла Савина

Хотел Баџа

Хотел Са Волта

Хотел Рокабела

Хотел левант

Претходно
Следна

Апартмани

Види ги сите

Апартмани Педре

Апартмани Каста

Стан Салер

Стан Мижорн 2

Стан Мигурн

Апартмани Илетас 2

Стан Илетас

Претходно
Следна

Од нашиот блог

Огласи

Formentera.Luxe

Луксузни вили во Форментера
Форментера стана еден од симболите што ги привлече најпосакуваните сопственици на ресторани и готвачи. Познат по своите

Компанија за повелба Форментера

Најди ги најдобрите за изнајмување брод и изнајмување на јахти во Форментера.

Од нашиот блог

Пазарот на домување Форментера нема да биде имун од Coronavirus COVID-19, но нема повеќе побезбедно место за
Огласи

Балеарски

Вили и имоти за продажба на Балеарските острови

Блог, списание, совети за Formentera

Британските туристи нема да мора да поминат карантин при нивното враќање во Обединетото Кралство доколку ги посетат земјите класифицирани како „најмалку ризични“, вклучително и Шпанија, како и
Првите туристи кои нема да мора да бидат ставени во карантинзи, започнаа да пристигнуваат на Ибица утрово на двајцата
Пристаништето Ибица оваа сабота регистрира долги редици на патници за да се тргне кон Форментера во втората
Првите туристи по здравствената криза со коронавирус слетаа вчера на аеродромот „Ес Кодолар“ на лет од Дизелдорф
Првите туристи што пристигнале во Шпанија, откако биле ограничени од коронавирусот, слетале на единаесет во

Formentera.World

недвижности
вили-станови
Пазарот на домување Форментера нема да биде имун од Coronavirus COVID-19, но нема повеќе побезбедно место за
блог